Slow show

Tahaks iseseisvalt elada. Nii, et ise hoolitsed enda eest, ise ostad süüa/teed süüa, keegi ei tee sinu eest midagi ära. Tahaks proovida… Väga tahaks.

Alles täna tuli mulle see idee pähe, aga alates sellest hetkest on se idee mind nagu vallutanud ja tahan aina rohkem, et see teoks saaks. Praegu on mul ju eriti lihtne kui mul on korter Vanalinnas, kooli lähedal olemas. Niiet miks mitte siis seda teha?

Tahaksin olla iseseisev, sõltuda ainullt endast. Seda oskust läheb tegelikult elus rohkem vaja kui arvata oleks. Selle aja sees saab rohkem endale mõelda kui tavaliselt, ma vähemalt arvan nii.

Tahaksin osta endale mõne uue plaadi. Jah, osta. Füüsilisel kujul. Just nii, sest see annab tegelikult sellele täiesti teise väärtuse. Inimene tunnetab kohe, et see on ema oma ja hoiab seda. Aga netist tõmmatest ei koti ju kedagi mis sellega juhtub. Alati saab uue tõmmata. See ongi tegelikult meie probleem. Me oleme liilalt sõltuvad internetist. Liialt oleme seda ära kasutanud. Tegelikult on Facebook ja Orkut lihtsalt “enda näitamis” saidid. Aga nad on meie ühiskonda niimoodi sisse juurdunud, et enam neid välja ei saa. Ühelt poolt on neil omad plussid à la saab suhelda inimestega kes elavad sinust kaugel ja kellega sul ei ole võimalik suhelda näost näkku. Saab ka nende tegemistel silma peal hoida ning olla kursis nende eluga. Teisalt aga see kontakt teise inimesega suheldes kaob ja sellest on kuradi kahju. Võib juhtuda, et paarikümne aasta pärast istub inimene ainult kodus, nägu jälgimas ainult mingit ekraani. Siis ei teagi inimene, milline välismaailm välja näeb, rääkimata sellest, et ta  ei tea kuidas teise inimesega õigesti suhelda. Tahaksid sa sellist tulevikku?

Mina küll ei taha, oma orkuti kustutasiin juba eile ära, kui viimane pilk plartsaas karikasse. Olin juba ammu otsimas võimalust selle kustutamiseks ning nüüd see avanes. Fb jätan veel alles, et inimestega suhelda ja natuke oma elust teada anda, aga liialt mugavaks ma kindlasti ei lähe.

Ära sina ka mine.

M.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s